لیست محصولات این تولید کننده آلیسون

آلیسون، (به انگلیسی: Allison Transmission) یک شرکت سهامی عام آمریکای است، که دفتر مرکزی آن، در شهر ایندیاناپلیس، ایالات متحده آمریکا قرار دارد.
این شرکت در زمینه تولید سیستمهای انتقال قدرت اتوماتیک فعالیت می‌کند. محصولات آلیسون توسط بیش از ۲۵۰ سازنده خودرو اعم از سواری، اتوبوس، نظامی و عمرانی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلیسون در سال 1909 آغاز شد هنگامی که جیمز الیسون آلیسون به همراه سه شریک تجاری به بودجه و ساخت Speedway Motor Indianapolis کمک کردند. در سال 1911 ، مسیر جدید آلیسون اولین مسابقه 500 مایلی ایندیاناپولیس را برگزار کرد. علاوه بر تأمین بودجه چندین تیم مسابقه ، جیمز آلیسون در سال 1915 تیم اتومبیلرانی خود را تأسیس کرد و به سرعت به خاطر کارهای خود در زمینه اتومبیل های مسابقه و به طور کلی فناوری اتومبیل شهرت پیدا کرد.
با شروع جنگ جهانی اول ، آلیسون مسابقه را به حالت تعلیق درآورد و شرکت آزمایشی آلیسون ماشین کاری قطعات و ابزار و کارشناسی ارشد برای موتور هواپیما لیبرتی - نیروگاه اصلی مورد استفاده در تلاش جنگ آمریکا را آغاز کرد. پس از جنگ ، آلیسون در سال 1919 ایندی 500 وارد اتومبیل شد و برنده شد. این آخرین مسابقه ای بود که تیم آلیسون تاکنون وارد آن شد تا وی توجه شرکت خود را به مهندسی حمل و نقل هوایی جلب کند. تخصص این شرکت در زمینه حمل و نقل هوایی عامل اصلی در تصمیم گیری جنرال موتورز برای خرید این شرکت به دنبال مرگ جیمز آلیسون در سال 1928 بود.
اندکی پس از فروش به جنرال موتورز در سال 1929 ، مهندسان آلیسون کار خود را روی یک موتور 12 سیلندر شروع کردند تا موتورهای قدیمی را جایگزین موتورهای قدیمی کنند. نتیجه این کار ، موتور هواپیمای 12 سیلندر V1710 بود و این شرکت را ، که اکنون به عنوان شرکت آلیسون موتور شناخته می شود ، یک نیروی اصلی در حمل و نقل هوایی ساخت. 
در پایان جنگ جهانی دوم ، جنرال موتورز انتقال آلیسون را برای قرار دادن تخصص مهندسان برای کار در یک زمینه جدید - انتقال نیرو برای وسایل نقلیه نظامی ردیابی تشکیل داد. بخش جدید یک انتقال نیرو ایجاد کرده که ترکیبی از تغییر دامنه ، فرمان و ترمز را تشکیل می دهد.
بعد از جنگ جهانی دوم ، آلیسون انتقال توجه خود را به حمل و نقل غیرنظامیان جلب کرد. آلیسون اولین گیربکس اتوماتیک برای اتومبیل های سنگین شامل کامیون های تحویل ، اتوبوس های شهری و لوکوموتیو را طراحی و ساخت و تولید کرد. [9] [10]

بیشتر

لیست مقایسه محصولات

انصراف
  • دیاگ گیربکس Allison Docاین دیاگ برای عیب یابی دقیق و برنامه ریزی گیربکس های آلیسون نصب شده بر روی ماشین آلات سنگین و راهسازی از جمله جرثقیل های کاتو – میسوبیشی و اتوبوس های حمل مسافر فرودگاهی از جمله کوباس می باشد.

    12,900,000 تومان موجود
    2 نقد(ها)
    بیشتر
    موجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف