لیست محصولات این تولید کننده تاخوگراف

تاخوگراف (TACHOGRAPH)
تاخوگراف وسیله ای مفید و کاربردی برای ثبت خودکار عملکرد راننده است که اکثرا( البته در ایران) مورد استفاده راننده های اتوبوس مسافربری و کامیون ها است. برای این دستگاه بسته به نوع فعالیت راننده حالتهای مختلفی را میتوان تعریف کرد. در تاخوگراف حتی میتوان داده ها را به شکلی تعریف کرد که در زمان و ساعت خاصی، وقت استراحت راننده خودرو را اعلام نماید. سیستم تاخوگراف شامل یک فرستنده است که در جعبه دنده خودرو نصب میشود و نمایشگر تاخوگراف همانند یک دستگاه پخش (ضبط) است که میتواند از نوع آنالوگ یا دیجیتال باشد.

در تاخوگراف های آنالوگ برای ثبت اطلاعات از یک دیسک کاغذی یا همان صفحه سرعت استفاده می شد. اما با روی کار آمدن هر تکنولوژی و مورد استفاده قرار گرفتن آن، معایب و مزایای آن مشخص می شود، در مورد تاخوگراف آنالوگ هم این اتفاق افتاد و تاخوگراف دیجیتال جایگزین آن شد و تمام وسایل نقلیه ای که از ماه می سال 2006 در اتحادیه اروپا ساخته شده اند از تاخوگراف های دیجیتال استفاده میکنند.
تاخوگراف آنالوگ:
اطلاعاتی که تاخوگراف آنالوگ ثبت میکنند شامل: مدت زمان حرکت، مسافت پیموده شده، سرعت و همچنین عملکرد راننده است.
تاخوگراف های دیجیتال
دستگاه تاخوگراف دیجیتال با قابلیت خواندن تمامی کارت های هوشمند خودروهای مسافربری و.. به منظور دریافت و ثبت اطلاعات سرعت و مدت زمان مجاز رانندگی، طراحی و ساخته شدند. این سیستم دارای دوکارت خوان برای کارت های هوشمند راننده و خودرو، حافظه داخلی کافی برای ذخیره اطلاعات به مدت یک سال، نمایشگر تاریخ و... است. همچنین در دستگاه تاخوگراف دیجیتال: GPS داخلی، امکان اتصال به GPS خارجی، درگاه انتقال اطلاعات، امکان تنظیم دستگاه از طریق کارت هوشمند، امکان انتقال تخلفات راننده با استفاده از کارت هوشمند خاص توسط پلیس و کنترل مدت زمان مجاز رانندگی خودروهای باربری و چندین مورد اطلاعات دیگر وجود دارد.
چه اطلاعاتی باید در صفحه های تاخوگراف ثبت شود؟
دیسک های جدید در هر دو طرف قابلیت ثبت اطلاعات را دارند. در اطراف دایره مرکزی تعدادی علائم وجود دارد :
علامت سر و کلاه: شما در این قسمت باید نام خود را به عنوان راننده بنویسید
علامت فلش: برای مشخص کردن مبدا و مقصد است
تاریخ : اولین تاریخ برای ثبت تاریخ شروع کار هنگامی که اطلاعات را می نویسید و قصد حرکت دارید و تاریخ دوم برای زمان اتمام کار است ( رسیدن به مقصد و یا زمان تعویض صفحه)
قسمت: NO در این قسمت باید شماره پلاک وسیله نقلیه نوشته شود
و در آخر کل مسافت طی شده را اندازه گیری و ثبت میکنیم. البته در پشت صفحه هم محلی برای ثبت اطلاعات قرار داده شده برای رانندگانی که در طول روز ماشین خود را عوض میکنند و در بالای صفحه هم زمان های کاری راننده در 24 ساعت ثبت می شود.

بیشتر

لیست مقایسه محصولات

انصراف

لیست مقایسه محصولات

انصراف